اینجا خانه فرشتگان است

بنیاد خیریه زینب کبری(س)، در سال 1358، به‌­عنوان مرکزی غیر­دولتی، غیر­سیاسی و غیرانتفاعی و با هدف حمایت و سرپرستی از کودکان بی‌سرپرست و کودکان فاقدسرپرست قانونی مؤثر آغاز به کار کرد و در مدت 42 سال فعالیت خود با حمایت مستمر نیروهای متخصص و خیرین همیشه همراه، به‌عنوان اولین مرکز شبانه‌روزی با بهره­‌گیری از روش شبه ­خانواده، به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرد. از همان ابتدا، هدف از تشکیل این خیریه، ایجاد فضای عاطفی و شبیه به ­خانواده بود تا برخلاف مراکز شبانه‌روزی دیگر، کودکان جامانده از خانواده که بدون اراده خود رها شده و وارد مراکز شبانه‌روزی شده ­بودند، این محیط را خانه خود بدانند و با ایجاد فضایی امن برایشان حس تعلق و بودن در یک خانواده در وجودشان پررنگ شود. اما از آن جهت که زندگی در مراکز شبانه‌روزی هرگز نمی‌تواند جایگزین زندگی در خانه و خانواده باشد،  تلاش بنیاد همواره در جهت جست­ و­ جو و پیدا کردن خانواده حقیقی این کودکان است تا در صورت وجود صلاحیت اخلاقی و امکان نگهداری، با حمایت مالی و مشاوره از سوی متخصصین بنیاد، کودک به آغوش خانواده زیستی خود بازگردد. درصورت عدم وجود خانواده زیستی یا نبود شرایط احیا محیط خانواده زیستی، کودکانمان وارد روند فرزندخواندگی می­شوند تا پس از طی کردن مراحل قانونی به خانواده‌­های واجد شرایط فرزندخواندگی سپرده شوند تا رویاهای خود را در آغوش پدر و مادری عاشق و در کانون گرم یک خانواده دنبال کنند.

از دیگر خدمات بنیاد، ارائه بورسیه تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد تحصیل کم­ بضاعت مادرسرپرست است که به ­دلیل شرایط دشوار معیشتی یا فقر فرهنگی، قادر به ادامه تحصیل نیستند. شرایط این دانشجویان و دانش‌­آموزان پس از معرفی شدن به بنیاد زینب و شناسایی، توسط مددکاران و مسئولین بخش فرهنگی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و پس از تأیید، خود دانش‌­آموز و دانشجو به همراه خانواده سرپرست وی تحت پوشش این مرکز قرار می‌گیرند تا با مشاوره‌های مستمر، حمایت­‌های مالی و درمانی این فرزندان مستعد قادر به تکمیل تحصیلات خود باشند. علاوه بر این با ساخت مدرسه‌­هایی در رودبار، حاجی‌­آباد قائن، بم و ورزقان نیز سعی در بازسازی مسیر تحصیل برای دانش‌آموزان آسیب‌­دیده از بلایای طبیعی داشتیم.

حمایت از زنان سرپرست خانوار نیز، بخش پررنگی از فعالیت‌­های بنیاد خیریه زینب کبری(س)، است. منشأ گرما و عشق در یک خانواده امنیت آغوش مادر است و ما باور داریم با حمایت از مادران سرپرست خانوار آسیب‌دیده که مورد بی‌­مهری جامعه قرار دارند، می‌­توان از آسیب بیشتری که متوجه خود و فرزندانشان است پیشگیری کرد. در این راستا با راه‌‌­اندازی مجتمع فنی و حرفه‌­ای بومهن و آموزش و توانمتدسازی این بانوان در زمینه‌­های کامپیوتر، فرش‌بافی، خیاطی و … در این مسیر قدم گذاشتیم تا با یادگیری مهارت استقلال را به این بانوان و خانواده­ تحت سرپرستی آن‌ها بازگردانیم.

سایر فعالیت‌­های این بنیاد خیریه در قالب کمپین‌های موقت و دائمی تعریف می­‌شوند. از جمله این فعالیت‌ها می‌­توان به کمپین «کوله مهربانی» که هر سال مهر با هدف تهیه لوازم‌­التحریر برای کودکان محروم مناطق صفر مرزی انجام می­شود، کمپین « باز باران» با هدف تأمین هزینه­های درمانی کودکان مبتلا به نقص ایمنی مادرزادی و کمپین «گره‌­گشا» با هدف تهیه و توزیع ارزاق برای خانواده‌­های کم­‌بضاعت تحت پوشش بنیاد زینب، نام برد.

ما باور داریم که بنیاد، نه فقط یک مرکز نگه­داری شبانه‌روزی، بلکه خانه همه کودکان و آسیب‌­دیدگانی است که تحت پوشش این مرکز قرار دارند. ما همه یک خانواده‌­ایم و هر روز به تعداد اعضای این خانواده اضافه می‌­شود تا سقف آرزوهامان را رنگی‌­تر بکشیم و برای بهتر زیستن، با هم قدم برداریم. چرا که برای زیباتر کردن این جهان.، هیچ قدمی کوچک نیست.

ما یک سازمان خصوصی جهانی هستیم که در سراسر جهان از دلایل خوب و تغییرات مثبت حمایت می کنیم.

اهداف ما

چشم انداز ما

کمپین‌های ما

کارهایی که انجام می دهیم
تیم ما

سعید حسینی

مدیر عامل و موسس

میلاد حیدری

مدیر کل

محمد آوند

داوطلب

آرمان رضایی

داوطلب
حامیان ما

در بزرگترین شرکت‌های خصوصی در ایران

ما با حمایت شما عزیزان و سخاوتمندان توانسته‌ایم پروژه‌های نگهداری از کودکان بی‌سرپرست و حمایت از دانش آموزان مستعد تحصیل، کمپین باز باران ( کودکان مبتلا به نقص ایمنی)، حمایت از زنان سرپرست خانوار،حوادث و بلایای طبیعی، بازارچه های فصلی، مراسم مذهبی، پویش کوله مهربانی و … را انجام دهیم تا بتوانیم کمکی به نیازمندان کنیم.

این خانه بدون دستان مهربان همراهان ما، قادر به، به انجام رساندن اهداف خود نبوده‌است. در تک تک فعالیت‌های ما نظیر نگهداری از کودکان بی سرپرست و حمایت از دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد تحصیل کم بضاعت، آثار همراهی نیکوکارانه افراد و شرکت‌هایی دیده می‌شود که پشتیبان به ثمر نشستن این اهداف خیر هستند. از همراهی ایشان سپاسگزاریم و قدردان حضور گرمشان به عنوان عضوی از این خانواده بزرگ هستیم.

خیریه ما بیش از 40 سال است که حضور دارد. ما بهترین‌ها را برای همه فرزندان خود رقم می‌زنیم.

0میلیون هدف
0هزار داوطلب
0هزار کودک
0هزار کشور

خانه فرشتگان با بیش از 40 سال فعالیت سقف امنی است برای کودکان جدامانده از خانواده. ما همه یک خانواده هستیم.