پلاک 8

این پلاک؛ خانه فرشتگان کوچک ماست!

خردسالان و کودکان تحت پوشش بنیاد، در این خانه نگهداری می‌­شوند تا در این‌جا شاهد خنده‌­های کودکی و قد کشیدن­‌هایشان باشیم. تا در بین دیوارهای این خانه بخندند و زیر سقف گرمش خواب‌­های رنگی ببینند.

در این خانه، هر چهار تا پنج کودک در یک اتاق و توسط دو مربی در دو شیفت صبح و شب نگهداری می‌­شوند تا فضای خانواده و حس تعلق هرچه بیشتر در ضمیرشان پررنگ شود. کودکان تا سن هفت سالگی در این مرکز نگهداری می‌شوند تا پس از ورود به مدرسه، در صورت عدم احیا خانواده زیستی و یا نرفتن به فرزندخواندگی، به خانه فرزندان کودک و نوجوان (پلاک 5) نقل­ مکان کنند. تا سال‌­های نوجوانی خود را در خانه دوم‌شان سپری و برای روزهای مهم آینده آماده شوند.

در این مرکز، سه اتاق فعال وجود دارد و همان­‌طور که ذکر شد در هر اتاق 5 تا 6 کودک با یک مربی ثابت روز و یک مربی ثابت شب زندگی می‌کنند. فرزندان در طول روز فعالیت‌­های ورزشی، آموزشی و تفریحی متنوعی دارند و با داشتن فضای سبز و حیاطی امن و زیبا روزانه بازی‌های گروهی و فعالیت‌­های ورزشی را توأم با شادی و هیجان تجربه می­‌کنند. کلاس‌­های آموزشی قرآن، شعرخوانی، آشپزی و هر فعالیت آموزشی منطبق با فصل و ماهی که در آن قرار داریم از سری فعالیت­‌های روزانه فرزندان ما در این پلاک می‌­باشد که در کنار این آموزش‌­ها بستر رشد متناسب با سن آن‌­ها برایشان فراهم می‌شود.

در خانه پلاک 8، تفریحات متنوع و سالمی برای بچه‌­ها مهیا است با این هدف که تجارب خوب اجتماعی کسب کنند به این امید که در وجودشان رفاه‌­زدگی و مصرف‌کنندگی را به حداقل برسانیم. برای تحقق این هدف تربیتی بیشتر از فضاهای طبیعی و اجتماعی بهره می‌­بریم و فرزندان در گروه‌­های بسیار کوچک همراه با مربی خود به پارک، مراکز خرید، تئاتر کودک، شهر کتاب، مراکز وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و …. مراجعه می­‌کنند تا تعاملات اجتماعی را در این راستا تجربه کنند.