فعالیت های داوطلبانه در بنیاد

  • خانه / فعالیت های داوطلبانه…

فعالیت های داوطلبانه در بنیاد

کار داوطلبانه اهمیت دارد. این را فقط ما نمی­گوییم، تک­تک سلول­های یک جامعه پویا تشنه کار داوطلبی است، برای بهتر بودن، بهتر زیستن و بهبود شرایط جامعه پیرامون. قدمت کار داوطلبانه در این خانه هم به قدمت بودن این خانه است. باز شدن این در با یک جوشش داوطلبانه بوده و تا امروز که چهل­و­دو سال از آن روز می­گذرد فعالیت­های داوطلبانه در این­جا با همان انگیزه روز اول در حال انجام شدن است.

اگر شما هم می­خواهید داوطلب باشید در خانه ما برای شما فرصت بسیار است! از تأمین ارزاق مددجوها تا کمک به انجام امور اداری و برگزاری بازارچه. برای این­کار فقط به قلبی بزرگ و پر کردن فرم داوطلبی بنیاد نیاز دارید. با این کار شما بخشی از خانواده بزرگ داوطلبان بنیاد زینب خواهید شد تا در تیم مورد علاقه خود فعالیت و دنیا را برای آدم­هایش زیباتر کنید.

برای آشنایی بیشتر شما با این فعالیت­ها در زیر به توضیح مختصر هر کدام از تیم­های داوطلبی  خواهیم پرداخت.

داوطلب تیم ارزاق

ما یک خانواده­ایم و باید در روزهای سخت حواسمان به یکدیگر باشد و هوای هم را داشته باشیم. برای همین در مقاطع مختلف سال، سعی می­کنیم همراهی خود را با مددجویانمان حفظ کرده تا دلشان از این روزهای سخت سرد نشود. تهیه بسته­های ارزاق برای خانواده­های کم­بضاعت مددجو یکی راه­های این همراهی است. اگر تهیه، بسته­بندی و توزیع بسته­های ارزاق به­عنوان یک کار داوطلبانه برای شما جذاب است، این تیم جای شماست!

داوطلب تیم بازارچه

هر سال در این خانه، بازارچه­هایی به نفع کودکان بی­سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بنیاد زینب برگزار می­شود. شما هم می­توانید یکی از مهره­های مهم برگزاری این جشن باشید. اگر تمایل دارید در تهیه اقلام بازارچه و یا به­عنوان نیروی اجرایی در برگزاری بازارچه به ما کمک کنید، این تیم فرصتی برای شما فراهم می­کند تا در کنار ساختن لحظه­های خوش، برای کسانی که دوستشان داریم، زندگی بهتری بسازیم.

داوطلب تیم تولید محتوا

برای ما که یک سازمان خیریه هستیم، هیچ چیز مهم­تر از جلب مشارکت مردمی نیست و تنها راه برای این کار در جامعه مدرن امروز، تبلیغ در فضای مجازی است که به تولید محتوای خوب و خلاقانه نیاز دارد. این­جا همان نقطه­ای است که شما به عنوان یک داوطلب، می­توانید خلاقیتتان را به مهربانی گره زده و به تیم تولید محتوای خانه ما بپیوندید. با ارسال  نمونه کار، بعد از تأیید کارشناس مربوطه تولید محتوا می­توانید عضوی از این تیم باشید تا با هم از خلاق بودن در مسیر خوب بودن لذت ببریم.

داوطلب تیم تحصیلی

برای کمک به محصلین این خانه می­توانید داوطلب تیم تحصیلی باشید تا در برطرف­کردن مشکلات درسی آن­ها در کنارشان باشید. اگر تمایل بودن در تیم داوطلبان تحصیلی دارید، بعد از پرکردن فرم داوطلبی، ما را از حوزه­ای که تدریس آن تخصص شماست مطلع سازید.

داوطلب تیم اداری

اگر از انجام کارهایی که به نظم، دقت و تعهد نیاز دارد لذت می­برید، این تیم، تیم شماست! برای انجام امور اداری خانه ما به­عنوان یک داوطلب نیاز به تخصص ندارید. کارشناسان ما با افتخار برای آموزش شما پیش­قدم خواهند شد تا علاوه بر انجام کار داوطلبانه در انجام امور مربوط به بخش اداری هم مهرات کسب کنید.

سفیر مهربانی

اگر دوست دارید فعالیت داوطلبانه داشته باشید اما مشغله شما زیاد است، می­توانید به­عنوان سفیر مهربانی خانه ما در کنار ما باشید. با این عنوان شما حامی ما در فضای مجازی خواهید بود و با به اشتراک­گذاری محتوای صفحه اینستاگرام و وبسایت بنیاد زینب قدمی بزرگ در جهت معرفی ما خواهید برداشت. اگر مشتاق داوطلب شدن هستیدف در خانه ما برای همه این امکان وجود دارد.

 

علاوه بر موارد بالا، شما می­توانید در هر زمینه­ای که تخصص دارید به عنوان نیروی داوطلب با ما همکاری داشته باشید.